INTERJERAI PASLAUGOS PUBLIKACIJOS APDOVANOJIMAI PROJEKTAI MENAI DRAUGAI KONTAKTAI  DGD SHOP 
Mano Namai | Populiariausias žurnalas apie namus
2015 kovas, Nr.3 (248)

Viskas pagal planą

Tekstas: Kristina Pečiukonienė
Foto: Leonas Garbačauskas
 
Architektas Dalius Regelskis, kartu žmona Egle neseniai persikėlęs į naują būstą architektų ir dizainerių pamėgtame buvusiame industriniame pastate įrengtoje studijoje, džiaugiasi įgyvendinęs savo seną svajonę įsikurti lofte, juolab kad pavyko rasti būtent tokią erdvę, apie kokią svajojo, ir pritaikyti čia jau seniai mintyse sudėliotus sprendimus. Ir nors vykstant procesui kartais atrodė, kad kai kurių sunkiai ar brangiai įgyvendinamų idėjų teks atsisakyti, viskas vyko pagal planą.
 
Projekto autorius – architektas Dalius Regelskis,
studija "Dalius & Greta Design", www.dgd.lt
Architektas, Vilniaus dailės akademijos lektorius Dalius Regelskis, kartu su žmona, lindyhopo šokėja ir Hoppers šokių studijos vadove Egle, jau kurį laiką svajojęs įsikurti Vilniaus loftų rajone, pasakojo ilgai ieškojęs tinkamo būsto. Vos pamatęs neseniai atnaujinto buvusios radiotechnikos
Lofto erdvė tobulai atitiko Daliaus ir Eglės svajonių namų vizijas.
Norėdamas sukurti saulėtos patalpos įspūdį, Dalius visus langų angokraščius nudažė ryškiai geltona spalva.
Pagrindinis lofto akcentas – išskirtiniai baldai. Juos Dalius su Egle įsigijo atostogaudami Kretoje.
Architektas ir pats stebisi, kaip lietuvių gamintojų minkštuosius baldus transformerius pavyko spalviškai priderinti prie originalių iš Kretos parsivežtų medinių baldų.
Interjere architektas pritaikė Niujorko – miesto, kuris jiedviem padarė didelį įspūdį, motyvų: antresolės konstrukciją laiko šį miestą primenančios ketaus kolonos, o sienas puošia Daliaus sukurti grafikos darbai Niujorko tematika.
  Antresolės planas
  1 aukšto planas
Į antresolę vedantys laipteliai – daugiafunkciai: juose paslėpti stalčiai, iš virtuvės pusės prie jų pritvirtinti taurių ir puodelių laikikliai, o vidurinė pakopa pereina į baro stalviršį.
Ryškiai žali spintelių fasadai poliruotu paviršiumi padėjo kompensuoti virtuvėje natūralios šviesos trūkumą ir išvengti niūrios patalpos įspūdžio.
gamyklos pastato pirmame aukšte įrengtas patalpas nedvejojo nė minutės: "Iškart mintyse gimė planas, kas ir kur čia bus. Ši erdvė man pasirodė tobulai atitinkanti mūsų vizijas", – prisiminė Dalius. Tiesa, iki tobulo galutinio rezultato teko padaryti nemažai korekcijų. Pirmiausia – beveik metru įgilinti grindis, kad pakaktų aukščio patogiai antresolei įrengti. Dėl to teko konsultuotis su konstruktoriumi, viską kruopščiai apskaičiuoti, nukasti ir išvežti net 80 m³ smėlio bei po juo atrastų statybinių atliekų, keisti vamzdynus, montuoti antresolės konstrukciją ir atlikti kitus būtinus darbus, tačiau, pasak Daliaus, rezultatas tikrai vertas visų šių pastangų.
 
Originalus sumanymas
 
Darbo zonoje ant sienos įkomponuotas originalus laikrodis – Daliaus sumanymas, kuriam pagaminti prireikė didelio sieninio laikrodžio iš parduotuvės IKEA ir anksčiau Vilniaus Gedimino prospektą puošusių medžių apvadų. Vieną jų komplektą vykstant prospekto rekonstrukcijai Dalius išgelbėjo nuo sunaikinimo ir parsigabeno į namus, o dabar, aštuonerius metus laukęs savo eilės, šis senas dekoro elementas atgimė iš naujo ant lofto sienos.
 
Beveik 70 m² ploto gyvenamoji erdvė išdėstyta išilgai langų sienos, tiesa, pažeminus grindis langų eilė liko palyginti aukštai, net 1,9 m iki palangės. "Bet tai – ne trūkumas, o privalumas, – paaiškina architektas. – Visų pirma, atsirado sienų, prie kurių galima statyti baldus, kabinti lentynas, nuotraukas, be to, gyvenant pirmame aukšte nesinori, kad praeiviai žvalgytųsi į svetainę, o ypač į darbo vietą. Todėl parinkau ir specialias žaliuzes, saugančias nuo smalsių žvilgsnių." Dėl svetainės baldų Daliui ir Eglei klausimų nekilo – dar nė neturėjusi minčių apie naują būstą, pora neplanuotai nusipirko perdirbto medžio baldus atostogaudama Kretoje.

"Susižavėjome vienos graikų šeimos gaminamais baldais ir išpirkome beveik viską, kas tuo metu buvo jų salone. Baldai sukonstruoti panaudojus medieną iš senų, išmestų durų, langinių, fasadinių lentų, surinktų Kretos kaimuose ir, kaip patys meistrai sako, jiems gaminti papildomai nėra nukirstas nė vienas medis. Kiekvienas šių daiktų unikalus. Nesusilaikėme ir įsigijome baldų visoms namų erdvėms apstatyti", – nutrūktgalvišką poelgį prisimena Dalius ir juokaudamas sako, kad šie baldai ir buvo priežastis, kodėl teko įsirengti loftą: reikėjo vietos jiems pastatyti...
 
Įdomus sprendimas
 
Ant grindų sumontuotas iš ketaus nulietas sodo praustuvas čia atsirado ne atsitiktinai. Šeimininkai ateityje turi planų įsigyti šunį, o šis originalus praustuvas, prie kurio net prijungtas vandentiekis, bus puiki vieta jam palakti vandens.
 
Loftas tarsi pasakoja Daliaus ir Eglės šeimos istoriją: svetainėje ir valgomajame įkomponuoti baldai primena jųdviejų su Egle atostogas Kretoje, o štai antresolę laikančių kolonų idėja parsivežta iš Niujorko. Dalius pasakojo, kad šį sumanymą įgyvendinti nebuvo paprasta: siųstis kolonas iš JAV kainavo keliskart brangiau nei pačios kolonos, Lietuvoje jas lieti taip pat buvo gana brangu, o per atstovus surasti kinai siūlėsi parduoti mažiausiai dvidešimt kolonų... "Jau buvau nusprendęs atsisakyti šios minties ir antresolę paremti metalinėmis sijomis, tačiau netikėtai iš Šanchajaus sulaukiau pasiūlymo pirkti nebe dvidešimt, o tik keturias kolonas už labai priimtiną man kainą, – džiaugiasi architektas. – Tad viskas vyko pagal planą, tik vietoj iš pradžių planuotų dviejų po antresole įkomponavau keturias kolonas."

Po antresole įrengtos dvi funkcinės zonos – virtuvė ir valgomasis, atskirtos į antrą aukštą vedančiais laiptais, atliekančiais ne tik tiesioginę funkciją, bet ir tarnaujančiais kaip patogi vieta daiktams susidėti, mat pakopose įrengti stalčiai. Viena tų pačių laiptų pakopa pereina į baro stalviršį, vizualiai atskiriantį svetainės ir virtuvės zonas. Architektas sako, kad čia nėra nieko atsitiktinio – teko viską kruopščiai apskaičiuoti, kad ši konstrukcija būtų visapusiškai patogi ir funkcionali. Giliai po antresole įrengtą virtuvę architektas sumanė pagyvinti ryškiai žaliais pakabinamųjų spintelių fasadais poliruotu paviršiumi – taip stengėsi kompensuoti natūralios šviesos trūkumą. Dėl tos pačios priežasties čia sumontuoti taškinio apšvietimo šviestuvai. Nors šeimininkai daug dėmesio skyrė šios zonos funkcijai, patogumui ir praktiškumui, trijų įprastų dalykų – viryklės, orkaitės ir gartraukio – čia vis dėlto trūksta. Tačiau tai – irgi pagal planą, nes abu šeimininkai jau ketvirtus metus gyvena pagal žaliavalgystės principus, tad šie prietaisai jiems tiesiog nereikalingi.
 
Virtuvės sienas architektas išdažė juodais mokyklinių lentų dažais, o ant jos dažnai Kretoje atostogaujanti ir graikų kalbos šiuo metu besimokanti pora graikiškai užrašė trumpą savo šeimos dosjė.
Po antresole suprojektuotoje kompaktiškoje virtuvėje architektas stengėsi racionaliai išnaudoti kiekvieną centimetrą, tad spintelių durelėse sumontavo patogias sandėliavimo lentynėles, prie praustuvo įrengė atlenkiamą stalčiuką kempinėms susidėti, o po laiptais pritvirtino taurių ir puodelių laikiklius.
 
Siekiant, kad išryškėtų originalūs, iš skirtingų detalių sudėlioti svetainės baldai, didžioji lofto plokštumų dalis dekoruota neutralia monochromine spalvine gama – grindys išklotos tamsiomis akmens masės plytelėmis, grubios faktūros atvirų plytų mūro sienos nudažytos baltai, virtuvės galinės sienos – juodai.

Vis dėlto virtuvės zonoje išryškėjanti gaivi žalia spalva – ne vienintelis spalvinis akibrokštas. Norėdamas į interjerą įlieti teigiamos, saulėtos energijos, Dalius visus langų angokraščius išdažė ryškiai geltona spalva ir taip sukūrė įspūdį, lyg patalpą būtų užliejusi saulės šviesa. Prie šio atspalvio priderinti ir kiti elementai – juodame fone išryškėjančios geltonos tualeto durys, prieškambaryje sumontuotų laukujų durų rėmas, kontrastingai derantis su violetiniu tamsiojo kambarėlio durų tonu. Pagrindinius interjero atspalvius subtiliai apibendrina prieškambaryje virš durų įkomponuotos šeimos draugų dovanotos graikiškos alfa ir omega raidės.
 
Nedidelis pirmojo aukšto tualetas – lakoniškas, bet nenuobodus: visą sieną čia užima nuotraukų galerija iš įsimintinų poros gyvenimo įvykių.
Vienas iš gyvenimo miesto centre įrengtuose loftuose privalumų – galimybė daug kur nuvažiuoti dviračiais, todėl projektuodamas namus Dalius numatė patogią vietą prie durų savo ir Eglės dviračiams laikyti.
Namų dekoro elementai tarsi pasakoja apie šeimininkų pomėgius ir gyvenimo būdą: sienas puošia daugybė asmeninių nuotraukų, antresolėje puikuojasi nuo mokyklos laikų Daliaus mėgstamos grupės AC/DC plakatai, o ant plytų kolonos palei laiptus – ištisa šios grupės originalių plokštelių kolekcija.
Ant lubose įrengtų bėgelių pritvirtintos balto audinio užuolaidos – jas užtraukus miegamasis tampa jaukia atskira patalpa, o atitraukus atsiveria įspūdinga lofto erdvė.
Naujame būste šeimininkams pavyko įgyvendinti seną savo svajonę ir įrengti patogų dvivietį dušą.
Nusižiūrėk idėją
 
Įdomus ir nebrangiai įgyvendinamas sprendimas: palei visą miegamojo sieną įrengtos drabužinės fasadas pagamintas iš gatavų baltai nudažytų žaliuzinių durelių. Jų galima įsigyti didžiosiose statybinių prekių parduotuvėse.
 
Dėl dviejų pagrindinių laikančiųjų sijų, kurių rekonstruojant patalpą nebuvo galima griauti, 25 m² antresolė padalyta į tris dalis. Vidurinėje įrengtas Daliaus ir Eglės miegamasis, šalia jo – šeimininkų vonios kambarys, likusioje – jaukus darbo ir poilsio kambarėlis, kuriame apsistoja besisvečiuojantys draugai. Siekdamas išsaugoti erdvės pojūtį, architektas įrengė atvirą, tik metaliniu turėklu atskirtą antresolę, tačiau pasirūpino, kad prireikus ją būtų galima paslėpti nuo bendrojo kambario ir sukurti intymesnę atmosferą. Ant lubose įrengtų bėgelių pritvirtintos balto audinio užuolaidos – jas užtraukus miegamasis ir poilsio kambarys tampa jaukiomis atskiromis patalpomis, o atitraukus atsiveria didelė lofto erdvė. Jaukumo miegamajam suteikia ir metalinį turėklą dengianti faktūriška, prie plytų mūro reljefo deranti galvūgalio plokštė – ją kartu su lova pagal specialų užsakymą pagamino lietuvių gamintojai Subtila.
 
 
Greta miegamojo Dalius įrengė nedidelį vonios kambarį. Ankštą erdvę vizualiai didina matinių stiklo blokelių siena, stilistiškai puikiai deranti industrinėje erdvėje, o taisyklingas patalpos formas įdomiai sulaužo ir vizualiai praplečia dvi veidrodinės sienos. Vonios kambariui dekoruoti parinktos trijų spalvų – juodos, baltos ir raudonos – keraminės plytelės, o energiją trykštančią kompoziciją užbaigia dekoratyvinė keraminė juosta su raudonos, juodos ir mėlynos spalvų kvadratėliais baltame fone. Nors dekoratyvinė juosta parinkta iš kito gamintojo kolekcijos, puikiai tiko šioje patalpoje ir papildė interjerą mėlynų tonų elementais. Projektuodamas vonios kambarį, architektas įgyvendino dar vieną seną savo ir žmonos svajonę – palei stiklo blokelių sieną įrengė patogų dvivietį dušą, kuriame rytais kartu gali praustis abu šeimininkai.
 
Nedidelio vonios kambario formą įdomiai sulaužo bei vizualiai praplečia dvi veidrodinės sienos, o išraiškos suteikia iš ryškių keraminių plytelių sudėlioti geometriniai raštai, primenantys Bruklino požeminio metro sienas Niujorke.
Nemunas
2017 gegužė, Nr.5
Dalius Regelskis ir Kretos durys
Houzz
2017 gegužės 10
Houzz Tour: A Loft in Lithuania for a Fan of New York Style
DELFI
2017 sausio 9
Iš seno šlamšto pagaminti baldai – ne tik ne kiekvieno skoniui, bet ir reto lietuvio kišenei
Interjeras.lt Pataria
2016 žiema, Nr.1 (55)
Sėkmingo interjero veiksniai
Lietuvos rytas
2015 gruodžio 29
Milijoninė Rusija nusižiūrėjo idėjų nuo lietuvio architekto namų
Houzz
2015 gruodžio 25
Итоги года: Самые читаемые архпроекты со всего мира в 2015 году
Houzz
2015 lapkričio 17
Houzz Литва: Лофт в Вильнюсе для ценителя Нью-Йорка и Крита
Statybunaujienos.lt
2015 lapkričio 8
Interjeras kitaip: gabalėlis Kretos saulės ir paveldo jūsų svetainėje
Intelligent Life
2015 gegužė–birželis, Nr.4 (31)
Kūrėjai ir daiktai: Mažmožių dievas
Houzz
2015 gegužės 18
Houzz Литва: Старый Вильнюс и арт-объекты в трехкомнатной квартире
Domoplius.lt
2015 gegužės 13
Loftas–studija buvusioje "petiorkų" gamykloje
Mano Namai
2015 kovas, Nr.3 (248)
Viskas pagal planą
МажорДом
2015 февраль, №2 (102)
Впустить природу
Žmonės
2014 gruodžio 11, Nr.50 (585)
Iš meilės Kretai
4living.ru
2014 июль
Вильнюс: квартира 27 кв.м
4living.ru
2014 июль
Вильнюс: квартира 33 кв.м
Interjeras.lt Pataria
2014 vasaris, Nr.1 (44)
Nei dienos be kūrybos...
МажорДом
2014 январь, №1 (89)
Городу и миру
Mano Namai
2014 sausis, Nr.1 (234)
Erdvės įspūdį kuria nestandartinis projektas
Идеи Вашего Дома
2013 ноябрь, №11 (94)
Навстречу городу
Virtuvė. Nuo... Iki...
2013 birželis, Nr.6 (48)
Žodžiai ir citatos – subtili interjero detalė
Šeimininkė
2013 gegužės 10, Nr.19 (1101)
Įspūdingas vaizdas už lango – interjero dalis
Centras
2013 gegužė, Nr.3 (85)
8–ąjį kartą išdalinti lietuviškų interjerų "Oskarai"
Lietuvos rytas
2013 vasario 28
Vos pravėrus vilniečių buto duris, vaizdas pakerta kojas
Respublika
2012 gruodžio 27, Nr.300 (6849)
Vilnietis architektas, nepaklydęs Niujorke
Lietuvos rytas
2012 gruodžio 4
Niujorką architektas perkelia į piešinius ir interjerus
MesMoterys.lt
2012 gruodžio 4
Dalius Regelskis. Įstrigęs Niujorke
Mano Namai
2012 lapkritis, Nr.11 (220)
Po rekonstrukcijos – patogiau ir jaukiau
IQ.lt portalas
2012 rugsėjo 6
Alyvų dvelksmas interjere
Mano Namai
2012 balandis, Nr.4 (213)
Išlaisvintas vaizdas pro langus
Interjeras.lt Pataria
2012 balandis, Nr.2 (33)
Butas ant Taurakalnio
Lietuvos rytas
2012 kovo 19, Nr.11 (161)
Nauja miestiečių mada – savaitgaliui skirti namai gamtos apsuptyje
Archyvas:   « 2016–2012   |   2011–2007 »