INTERJERAI PASLAUGOS PUBLIKACIJOS APDOVANOJIMAI PROJEKTAI MENAI DRAUGAI KONTAKTAI  DGD SHOP 
Vartai/Būstas | "Lietuvos ryto" savaitinis priedas
2011 gegužės 16, Nr.19 (121)

Filologės talentas kurti interjerus įvertintas ne tik Lietuvoje

Tekstas: Inga Brazaitytė
Foto: G.Motiejūnienė, A.Narmontas, R.Šelomencev
 
Vilniečiams Motiejūnams kraustytis į naują būstą – joks košmaras. Priešingai, Gretos Motiejūnienės akys ima spindėti, kai tik pradeda kurti šeimai naujus namus. Iš buvusiųjų jie išsiveža tik asmeninius daiktus, visa kita palieka.
 
Šaukštai, vazos, paveikslai, užuolaidos, baldai, buitinė technika, gėlės, šviestuvai, kilimai – viskas lieka naujiems šeimininkams.

"Juk kiekvienas daiktas perkamas tam tikram būstui, netgi yra skirtas tam tikrai vietai, todėl ten jis ir turi likti, nes ten geriausiai dera. O ir naujakuriams patogu į tokius namus kraustytis: susideda drabužius į spintas ir gali kavą gerti", – šypsojosi dekoratorė.
 
Apdovanojo prestižinis leidinys
 
Beje, dekoratorės suprojektuotą ir įrengtą namą įvertino ne tik namiškiai. Praėjusiais metais Maskvoje jis buvo apdovanotas Interia Awards 2010 prizu už geriausią namo iki 300 kvadratinių metrų interjerą.

"Interia Awards 2010" – pirmąkart Rusijoje surengtas gyvenamųjų ir visuomeninių interjerų konkursas, kurį organizavo Rusijos leidykla SALON–Press. Jame dalyvavo 2010 metais šios leidyklos leidžiamuose žurnaluose publikuoti interjerai.

G.Motiejūnienės namo interjeras buvo aprašytas rugsėjo mėnesio žurnale Ideji vašego doma ("Jūsų namų idėjos").
 
Prieš penkerius metus 135 kv. metrų Motiejūnų namas buvo pastatytas lygiai toje vietoje, kur anksčiau stovėjo Gretos senelio sodo namelis. Nors šį namą jo šeimininkai vadina beveik tobulu, per kelerius metus pagausėjusiai šeimynai čia jau per mažai vietos.
Kaip lietuvei pavyko prasimušti į prestižinio kelių šimtų tūkstančių egzempliorių tiražu leidžiamo žurnalo puslapius?

"Rusai visur turi savo vietininkų, ieškančių įdomių interjerų. Taip kažkoks žmogus pasiūlė mano darbą. Jiems patiko ir jie atvažiavo", – pasakojo Greta.

Žurnalo komanda jos namuose užtruko visą dieną. Čia dirbo stilistė (dėliojo vazeles, pagalvėles), apšvietėjas (kiekvienai dekoracijai – atitinkamas apšvietimas) ir fotografas. Buvo padaryta per šimtą nuotraukų. Vėliau iš jų atrinkta ir žurnale publikuota devyniolika.

Interviu lietuvė dekoratorė davė telefonu.

Milžiniško populiarumo žurnale reportažas iš Vilniaus pasirodė maždaug po pusmečio, dar po kelių savaičių Gretai paskambino ir pranešė, kad jos interjeras nominuotas geriausių namų iki 300 kv. metrų kategorijoje.

Maskviečiai pakvietė moterį atvykti į apdovanojimų ceremoniją, tačiau trijų vaikų motina mandagiai atsisakė (juk vyrui vienam per sunku su vaikais, jis daug dirba).

Nominaciją Greta pamiršo. Sunku patikėti? Tik kol nebendrauji su šia kūrėja.
 
Kuria nuo aštuoniolikos metų
 
G.Motiejūnienė nemėgsta minimalistinio stiliaus, išgry- nintų linijų. "Esu už gyvus namus", – sako ji ir patikslina, kad namų interjeras – tai ne sienos, lubos ar grindys, o juose esantys daiktai. Tik jie sukuria harmo- ningą aplinką.
G.Motiejūnienei nerūpi kitų nuomonė apie jos darbus. Svarbiausia, kad būtų patenkintas klientas. Ji beveik nesidomi kolegų darbais, retai žiūri televizorių ir naršo internete. Keliolika metų kuria interjerus ir tik neseniai pasidarė savo vizitinę kortelę, o su kartu dirbančiu architektu Daliumi Regelskiu sukūrė interneto svetainę Dalius & Greta Design.

Tačiau moteris, vos išvydusi tuščią būstą, jau po dienos gali tiksliai pasakyti, kur ir kokios spalvos baldai turi stovėti, kur turi būti sudėlioti aksesuarai, pakabinti paveikslai ir pakloti kilimai.

Kadangi dekoratorė iškart mato galutinį rezultatą, techniniai darbai – projektavimas ir braižymas ją labai vargina. Tačiau juos gali atlikti. Seniai stalčiuje guli iki smulkmenų pačios suprojektuotas svajonių namas.

"Manau, to neįmanoma išmokti", – apie stiliaus jautimą kalbėjo filologinį išsilavinimą turinti G.Motiejūnienė. Jai ne kartą teko perdaryti interjerą, kurį brangiai įrengė profesionalūs architektai.

Bet grįžkime prie laimėjimo Maskvoje.

Kai po kelių mėnesių Greta tai prisiminė, internete susirado žurnalo svetainę. Ir kaip nustebo išvydusi savo pavardę tarp laimėtojų! Mat niekas nepranešė naujienos, tik vėliau ji sulaukė dviejų skambučių iš Rusijos.

Žurnalistai teiravosi, ar ji nesukūrė ko nors nauja – mielai atvažiuotų pasižiūrėti. Kiti teiravosi, kokios darbų kainos ir ar ji nenorėtų padirbėti Maskvoje.

Ne, ten ji nenori dirbti, todėl net nepasidomėjo, kiek galėtų uždirbti. Moteriai ir čia darbo per akis.

Smagu taupyti, ne išlaidauti

Gal tik 2009–aisiais G.Motiejūnienė turėjo kiek mažiau užsakymų. Pastaruosius dvejus metus vos spėja suktis. Butus ir namus perka ir prašo juos įrengti ne tik turtuoliai, įkurtuves švenčia ir studentai.

Tiesa, dabar specialistus žmonės samdo tam, kad šie racionaliai ir nebrangiai sukurtų interjerą, o ne tam, jog galėtų pasipuikuoti prieš draugus (juk kadaise samdytis dizainerį buvo prestižo reikalas).

Dabar naujakuriai supranta, kad patys įsirengdami namus gali gerokai permokėti, o ir funkcionalių sprendimų ne visada pavyksta surasti. G.Motiejūnienė iškart gali patarti, kur verta pataupyti, o kur – nevalia.

Pavyzdžiui, vonią galima įsigyti ir kinišką, bet maišytuvą – tik kokybišką. Puikių pagalvėlių galima rasti prekybos centruose, neverta prabangiuose salonuose už jas permokėti. Už šviestuvus ji taip pat nemokėtų šimtų, o už sofą – keliolikos tūkstančių litų.

"Kad sukurtum gražius namus, daug pinigų tikrai nereikia. Į bet kurį būstą užtenka investuoti minimaliai. Juk viskas laikina. Kad sutaupyčiau, gerą užuolaidų audinį galiu rasti ir Gariūnuose. O, pavyzdžiui, savo namų terasos grindis išklojome dviese su vyru, nors nesame statybininkai", – pasakojo G.Motiejūnienė, kurios sukurtas interjeras geriausiu buvo pripažintas 250 tūkst. egzempliorių tiražu leidžiamo žurnalo vertintojų.

Įrengė įspūdingą vilą Kipre

Moteris vis dar stebisi, kad kai kurie architektai savo paslaugų kainą nustato tik išsiaiškinę, kiek klientas pasirengęs investuoti į būstą.

Tuo tarpu G.Motiejūnienė su D.Regelskiu nelenda į kliento piniginę. Jie turi savo įkainius, o jei žmogus nori dar labiau pataupyti, ir tai išpildo.

"Taip tik įdomiau", – šypsojosi dekoratorė, kuriai svarbiausia yra interjero grožis ir funkcionalumas. Žinoma, yra ir tokių klientų, kurie Gretai suteikia visišką kūrybinę laisvę ir preciziškai neskaičiuoja kiekvieno cento. Kaip tik dabar ji baigia įrengti įspūdingą vilą Kipre.

"Malonu dirbti su itin kokybiškomis ir prabangiomis medžiagomis, ne tik iš šiaudų lipdyti namus", – juokėsi kūrėja. Bet pelningų užsakymų Lenkijoje, Vokietijoje ir Rusijoje ji atsisakė, nes reikia prižiūrėti vaikus – devynerių Vakarį, penkerių Kajų ir trimetį Matą.
Mano Namai
2011 birželis, Nr.6 (203)
Provansiško kiemo eskizai
Lietuvos rytas
2011 gegužės 16, Nr.19 (121)
Filologės talentas kurti interjerus įvertintas ne tik Lietuvoje
Interjeras.lt Pataria
2011 kovas, Nr.7 (26)
Nuo vaikiškų "remontų" iki tarptautinio pripažinimo
Mano Namai
2011 kovas, Nr.3 (200)
Jaukaus dekoro idėją išryškina lenktos linijos
Mano Namai
2010 spalis, Nr.10 (195)
Didelės mažo buto pertvarkos
Идеи Вашего Дома
2010 сентябрь, №9 (143)
Яблоня под окном...
Mano Namai
2010 rugsėjis, Nr.9 (194)
Didelis ar mažas – patogus ir estetiškas vaikų kambarys
Interjeras.lt Pataria
2010 rugsėjis, Nr.4 (23)
Gimęs Architektų gatvėje...
Mano Namai
2009 spalis, Nr.10 (183)
Darbe kaip namie: architektų idėjos
Mano Namai
2009 birželis, Nr.6 (179)
Levandų kvapo eklektika
Naujas namas
2009 birželis, Nr.4 (73)
Pajūrio dvelksmas didmiestyje
Идеи Вашего Дома
2009 февраль, №2 (125)
Комфорт в миниатюре
NAMAI
2008 rugpjūčio 25
Mažame bute muzikantui ankšta nebūna
Interjeras.lt Pataria
2008 gegužė, Nr.5 (8)
Dangoraižyje atskleistas miesto žavesys
Interjeras.lt Pataria
2008 kovas, Nr.3 (6)
Džiazuojantis interjeras ankštame Vilniaus senamiesčio bute
Идеи Вашего Дома
2008 май, №5 (117)
Здесь играют джаз
Mano Namai
2008 vasaris, Nr.2 (163)
Kitas palėpės gyvenimas
Mano Namai
2008 sausis, Nr.1 (162)
3 miegamieji: skirtingi ir stilingi
Statyk!
2007 spalis, Nr.10 (48)
Trimatis projektavimas padeda išvengti klaidų
Mano Namai
2007 spalis, Nr.10 (159)
Interjere – miesto žiburiai
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Antresolė – pusė antro aukšto
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Pianinas, kontrabosas ir septyniolika bažnyčių
Archyvas:   « 2016–2012   |   2011–2007 »