INTERJERAI PASLAUGOS PUBLIKACIJOS APDOVANOJIMAI PROJEKTAI MENAI DRAUGAI KONTAKTAI  DGD SHOP 
Mano Namai | Populiariausias žurnalas apie namus
2011 kovas, Nr.3 (200)

Jaukaus dekoro idėją išryškina lenktos linijos

Tekstas: Kristina Pečiukonienė
Foto: Augis Narmontas
 
Namų stilių dažnai nulemia ne iš anksto sukurta tobula vizija ir gerai apgalvoti sprendimai, bet akimirkos impulsas. Vilniaus centre, daugiabučių komplekse "Nida", jaunos šeimos buto interjerą projektavusiai dekoratorei Gretai Motiejūnienei užteko šio romantiško, daugeliui geras emocijas keliančio pavadinimo, kad kuriamo buto aplinkoje atsirastų subtilių pajūrio vaizdinių užuominų...
 
Butas prieš rekonstrukciją
Butas po rekonstrukcijos
Bet kuris interjero žinovas pasakytų, kad suplanuoti būstą ir jį dekoruoti – tai viena nedaloma visuma. Kad interjeras būtų išties vykęs ir išbaigtas, architektūrinė jo dalis turi papildyti dizaino elementus ir atvirkščiai. Kaip tik nuo šio žingsnio architektų studijos Dalius & Greta Design dekoratorė Greta Motiejūnienė pradėjo projektuoti naują jaunos šeimos maždaug 80 m² butą, juolab kad jo pirminis projektas buvo išties nepatogus: nuo laukujų durų iki pat kito buto galo vedė ilgas ir siauras koridorius, atsiremiantis į sienutę, todėl ši erdvė atrodė tarsi tamsus urvas. Iš jo pakeliui į bendrąjį kambarį buvo sumontuotos net penkerios durys į kitus kambarius, kurios skaidė ir taip siaurą erdvę.

Atsižvelgdama į šeimininkų pageidavimus Greta ėmėsi perplanuoti erdves, norėdama, kad būstas būtų patogesnis, jaukesnis ir atitiktų pirminį dekoro sumanymą – jūros ir kopų pojūtį. Siekiant sukurti erdvų, atvirą bendrąjį kambarį ir atsisakyti nepatogaus koridoriaus, buvo suprojektuota lenkta pertvara, skirianti šią patalpą nuo vonios ir miegamojo, dar viena lenkta siena atskyrė nedidelį prie įėjimo suprojektuotą darbo kambarį. Naujasis būsto erdvių projektas su lenktomis linijomis atitiko ir interjero dekoro koncepciją – sukurti pajūrio gamtovaizdžio įspūdį.
 
Virtuvės zona buvo suprojektuota palei lenktąją bendrojo kambario sieną iškart už nedidelio prieškambario. Specialiai virtuvės baldams suprojektuoti šioje sienoje buvo suformuota reikiamo gylio niša – taip baldai neišsikiša į priekį ir neužima papildomos erdvės. Be to, niša padėjo išspręsti ir virtuvės bendrojo apšvietimo klausimą: jos viršuje buvo sumontuoti šviestuvai, apšviečiantys darbo paviršius.
 
Virtuvės zonai parduotuvėje IKEA dekoratorė išrinko standartinių matmenų palyginti nebrangius balto korpuso baldus su mediniais fasadų elementais – toks baldų dizainas derėjo prie pasirinkto interjero dekoravimo stiliaus. Kad visa konstrukcija atitiktų sienos išlinkį, tarp spintelių buvo įmontuoti papildomi intarpai. Atskirai užsakytas tik lenktas stalviršis, susiejantis visus virtuvės elementus į bendrą visumą. Sienai virš darbastalio dekoruoti Greta pritaikė originalų sprendimą – ji buvo išklijuota baltais tapetais su stilizuotais virtuvės elementų piešiniais ir uždengta organiniu stiklu.
 
Valgomojo zoną dekoratorė įkomponavo palei langus, tiesiai priešais virtuvę. Visas virtuvės ir valgomojo užimamos erdvės grindų plotas nuo pat nedidelio prieškambario buvo išklotas sendinto metalo blizgesio tamsiomis keraminėmis plytelėmis. Čia Greta taip pat pritaikė lenktas linijas – jos ne tik padeda vizualiai atskirti svetainės ir valgomojo bei virtuvės zonas, bet ir išryškinti jų proporcijas: į vidų išgaubta keraminių grindų linija sušvelnino interjero kampus ir vizualiai padidino svetainės zonos ribas. Tęsiant lenktų linijų temą, valgomajam buvo išrinktas apskritas stalas su sendinto stiliaus kėdėmis.

Suapvalintą valgomojo sieną, už kurios įrengtas nedidelis darbo kambarys, dekoratorė išryškino, ją išklijavusi tapetais su švelniai žydromis ir baltomis juostomis – šis raštas ir atspalviai itin tiko prie pasirinktos dizaino tematikos. Vietoj įprastos indaujos palei šią lenktą, dryžuotais tapetais išklijuotą sieną buvo įkomponuotos trys atskiros siauros vertikalios lentynos, paryškinančios pastelinį rusvų ir melsvų atspalvių koloritą juoda spalva.
 
 
Siekdama išsaugoti lengvumo ir jaukumo įspūdį, svetainėje, ant rusvais atspalviais dekoruoto kailinio kilimo, dekoratorė įkomponavo du originalaus dizaino erdvės neužgožiančius fotelius ir žemą rytietiško tipo staliuką – taip suformavo jaukią poilsio zoną.
Svetainėje vyrauja švelnus smėlio atspalvių koloritas – šios zonos grindys išklotos balinto medžio grindlentėmis, visos sienos nudažytos beveik balto atspalvio dažais, o viena išryškinta faktūriniais rusvo kolorito tapetais su stilizuotais lapų ornamentais. Palei ją įkomponuota patogi sofa, aptraukta švelniu pilkos spalvos gobelenu. Erdvės įspūdį poilsio zonoje sustiprina ne tik dideli langai, bet ir virš sofos pakabintas veidrodis, interjere sukuriantis jaukų šviesos ir atspindžių žaismą.
 
 
Palei langą buvo įrengtas nedidelis darbo kampelis, kurį prireikus galima nesunkiai paslėpti, nes Greta vietoj įprasto darbo stalo čia pastatė baltą sekreterą. Prie jo buvo pritaikytas minkštu, ilgo plauko gobelenu aptrauktas lenktų linijų darbo krėslas.
 
 
Siekdama sukurti ne tik jaukų ir stilingą, bet ir funkcionalų interjerą, vietoj spintų greta miegamojo dekoratorė suprojektavo pereinamą drabužinę, iš kurios galima patekti į gana erdvų vonios kambarį.
Nedideliame šeimininkų miegamajame Greta sukūrė itin romantišką nuotaiką, tačiau neatitolo nuo pagrindinės interjero stiliaus idėjos. Pagrindinė šio kambario siena išklijuota švelnaus rusvo kolorito tapetais, dekoruotais dideliais, romantišką įspūdį sukuriančiais obelų žiedais. Prie jų dera balta dvigulė lova su elegantišku, augalų ornamentais dekoruotu metaliniu galvūgaliu. Priešais ją, palei langą, Greta įkomponavo nedidelį juodą tualetinį stalelį su veidrodžiu, stilistiškai derantį prie grakščių naktinių stalelių.
 
 
 
Šiam kambariui dekoruoti pasirinktos rusvo kolorito, faktūriško, kopas primenančio rašto keraminės plytelės.
Tarp jų Greta įterpė ir natūralių akmenukų fragmentų – jie pabrėžia svarbiausią šio interjero stiliaus mintį.
Perplanavus buto zonas, vonios kambariui įrengti paskirta gana didelė ir ilga, netaisyklingos formos patalpa. Kad šeimininkams būtų patogiau, Greta Motiejūnienė suprojektavo du įėjimus: vieną – iš miegamojo per drabužinę, o kitą – iš bendrojo kambario, šalia prieškambario. Palei lenktąją vonios kambario sieną įrengtas jos formas atitinkantis medinis stalviršis, į kurį įmontuoti du praustuvai. Po juo liko patogi vieta skalbyklei, taip pat įvairiems krepšiams susidėti. Palei kitą sieną įrengta santechnika – kampinė vonia, unitazas, o pačiame patalpos gale, prie kitų vonios kambario durų, – patogi dušo kabina.
 
Mano Namai
2011 birželis, Nr.6 (203)
Provansiško kiemo eskizai
Lietuvos rytas
2011 gegužės 16, Nr.19 (121)
Filologės talentas kurti interjerus įvertintas ne tik Lietuvoje
Interjeras.lt Pataria
2011 kovas, Nr.7 (26)
Nuo vaikiškų "remontų" iki tarptautinio pripažinimo
Mano Namai
2011 kovas, Nr.3 (200)
Jaukaus dekoro idėją išryškina lenktos linijos
Mano Namai
2010 spalis, Nr.10 (195)
Didelės mažo buto pertvarkos
Идеи Вашего Дома
2010 сентябрь, №9 (143)
Яблоня под окном...
Mano Namai
2010 rugsėjis, Nr.9 (194)
Didelis ar mažas – patogus ir estetiškas vaikų kambarys
Interjeras.lt Pataria
2010 rugsėjis, Nr.4 (23)
Gimęs Architektų gatvėje...
Mano Namai
2009 spalis, Nr.10 (183)
Darbe kaip namie: architektų idėjos
Mano Namai
2009 birželis, Nr.6 (179)
Levandų kvapo eklektika
Naujas namas
2009 birželis, Nr.4 (73)
Pajūrio dvelksmas didmiestyje
Идеи Вашего Дома
2009 февраль, №2 (125)
Комфорт в миниатюре
NAMAI
2008 rugpjūčio 25
Mažame bute muzikantui ankšta nebūna
Interjeras.lt Pataria
2008 gegužė, Nr.5 (8)
Dangoraižyje atskleistas miesto žavesys
Interjeras.lt Pataria
2008 kovas, Nr.3 (6)
Džiazuojantis interjeras ankštame Vilniaus senamiesčio bute
Идеи Вашего Дома
2008 май, №5 (117)
Здесь играют джаз
Mano Namai
2008 vasaris, Nr.2 (163)
Kitas palėpės gyvenimas
Mano Namai
2008 sausis, Nr.1 (162)
3 miegamieji: skirtingi ir stilingi
Statyk!
2007 spalis, Nr.10 (48)
Trimatis projektavimas padeda išvengti klaidų
Mano Namai
2007 spalis, Nr.10 (159)
Interjere – miesto žiburiai
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Antresolė – pusė antro aukšto
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Pianinas, kontrabosas ir septyniolika bažnyčių
Archyvas:   « 2016–2012   |   2011–2007 »