INTERJERAI PASLAUGOS PUBLIKACIJOS APDOVANOJIMAI PROJEKTAI MENAI DRAUGAI KONTAKTAI  DGD SHOP 
Mano Namai | Populiariausias žurnalas apie namus
2010 spalis, Nr.10 (195)

Didelės mažo buto pertvarkos

Tekstas: Kristina Pečiukonienė
Foto: Augis Narmontas
 
Kartais tenka rinktis – erdvesnis būstas ar patrauklesnė aplinka. Jauna vilniečių Tanios ir Lino pora neatsispyrė pagundai įsikurti viename jaukiausių sostinės rajonų – Užupyje, nors čia galėjo įsigyti tik nediduką, visiškai apleistą butą. Jį rekonstruoti ir jaukiai įrengti šeimininkai patikėjo architektų studijai Dalius & Greta Design.
 
Pagrindinė architekto Daliaus Regelskio ir dekoratorės Gretos Motiejūnienės užduotis – rekonstruojant apleistą 32 m² metrų butą sukurti dviem žmonėms patogią gyventi erdvę su atskiru miegamuoju, vonios kambariu ir virtuvės zona. Dar vienas šeimininkų Tanios ir Lino pageidavimas – turėti daug vietos daiktams susidėti.
 
Butas prieš rekonstrukciją
Butas po rekonstrukcijos
Studijos "Dalius & Greta Design" komanda pirmiausia ėmėsi pertvarkyti nepatogiai suskirstytas erdves. Iki rekonstrukcijos buto plotas buvo padalytas į tris ilgas ir siauras patalpas su palyginti nedideliais langais, o vonios kambario apskritai nebuvo. Rekonstruojant butą pirmiausia išgriautos visos vidaus sienos, taip pat senos, malkomis kūrenamos krosnys ir suformuota nauja erdvė. Iš karto iš nedidelio prieškambario, kuriame įrengta talpi spinta su stumdomosiomis durimis, galima patekti į bendrąją gyvenamąją patalpą.

Čia įrengta svetainė ir pusiau uždara, už sienos paslėpta virtuvės zona. Iš šio kambario ties valgomojo zona durys veda į naujai suprojektuotą gana erdvų vonios kambarį. Šalia jo, ties antruoju buto langu, įrengtas miegamasis. Nenorėdami skaidyti nedidelės erdvės durimis ir siekdami išsaugoti kuo daugiau šviesos, Dalius ir Greta sukonstravo stumdomąją pertvarą, paslepiančią miegamojo zoną nuo svetainės.
 
Jungiamuoju viso buto elementu ir pagrindiniu akcentu tapo plati palangė, nusitęsianti kone per visą ilgąją sieną. Atsižvelgdami į šeimininkų pageidavimus ir nedidelėje erdvėje norėdami sukurti kuo daugiau vietos daiktams susidėti, architektas ir dekoratorė sumanė išnaudoti laisvą erdvę po langais ir čia per visą sienos ilgį sumontuoti patogias lentynas. Taigi buvo paplatinta palangė, o vietoj radiatorių įrengtos šildomosios grindys. Lentynose sudėti pinti krepšiai ne tik funkcionalūs ir talpūs, bet ir padeda kurti jaukią interjero atmosferą, o plati ąžuolinė palangė šeimininkų neretai naudojama kaip patogi vieta atsisėsti.
 
Nedidelė svetainė apstatyta tik svarbiausiais baldais – raudonos sienos fone išryškėja balta patogi sofa, priešais ją ant nedidelio stalelio sutalpinta visa šeimininkų vaizdo ir garso įranga. Kiti daiktai tvarkingai sudėlioti į krepšius po palange ar paslėpti mėlynos komodos stalčiuose. Ryški jos spalva kontrastuoja su raudonu sienos atspalviu ir interjere sukuria žaismingumo įspūdį.

Pagrindinis šio interjero akcentas – plati palangė su talpiomis lentynomis – ne tik itin praktiškas architektūrinis elementas, bet ir estetiška detalė, padedanti kurti jaukią svetainės atmosferą.
 
Į svetainės erdvę įsiliejantis valgomasis dera prie jaukios, angliško stiliaus bruožų turinčios bendrojo kambario aplinkos. Čia, palei galinę kambario sieną, įkomponuota nedidelė, bet jauki valgomojo zona. Jai parinkti baltos spalvos baldai – staliukas ir patogios kėdės su minkštomis sėdimosiomis pagalvėlėmis. Dekoratyviai atrodo aukšta stiklinė vitrina, papuošta rankų darbo lėlėmis, šilumos įspūdį kuria tekstilės detalės ir ant sienų įkomponuoti paveiksliukai.

Už valgomojo zonos, koreguojant buto pertvaras susiformavusioje nišoje, įrengta patogi virtuvė su visa čia reikalinga įranga. Dalius ir Greta rado vietos net šildymo katilui – jis paslėptas pakabinamojoje kampinėje spintelėje, todėl netrikdo interjero vientisumo.
 
Stengdamiesi taupyti šeimininkai daugelį praktiškų ir estetiškų baldų išsirinko IKEA parduotuvėje Lenkijoje. Ne išimtis ir virtuvės baldai. Architektas šią zoną specialiai projektavo atsižvelgdamas į IKEA baldų matmenis. Tiesa, kad virtuvės zona būtų ne tik estetiška, bet ir patogi, šiek tiek platesnį darbastalio stalviršį vis tiek teko užsisakyti Lietuvoje.

Nenorėdami skaidyti nedidelio grindų ploto, Dalius ir Greta virtuvės zonai, kaip ir visam butui, parinko ąžuolo parketlentes. Kad išsaugotų stilistinį vientisumą, tačiau sukurtų praktišką ir patogią erdvę, nedidelėmis pilkšvomis plytelėmis dekoravo tik nedidelę sienos dalį virš darbastalio, o visas kitas sienas nudažė baltai – taip sukūrė šviesesnės ir didesnės erdvės įspūdį.
 
Miegamojo zonai Dalius ir Greta paskyrė gana mažą, vos 8 m², plotą, tačiau čia sumaniai sutalpinta viskas, ko tik gali prireikti. Vietą taupo ir stumdomoji pertvara, paslepianti šią zoną nuo svetainės. Kad ją būtų galima uždaryti iki pat galo, studijos "Dalius & Greta Design" komanda per visą sieną nuo svetainės nusitęsusioje palangėje specialiai paliko pertvaros pločio tarpelį.
 
Naktinėms spintelėms vietos neliko, tad prie lovos buvo sumanyta pakabinti "naktines kišenėles" – į jas patogu įdėti prieš miegą skaitomą knygą, telefoną ar kitus daiktus.

Nors iki rekonstrukcijos bute nebuvo vonios kambario, Daliui ir Gretai pavyko suprojektuoti gana erdvią patalpą su dušu, praustuve, unitazu ir net uždara spintele, už kurios paslėpta skalbyklė.
Didžiąją miegamojo kambario dalį užima patogi dvigulė lova, galu atremta į sieną priešais langą. Po ja sumontuotose stalčiuose šeimininkai gali susidėti rečiau naudojamus reikalingus daiktus. Drabužiams laikyti palei galinę sieną buvo suprojektuota speciali spintų konstrukcija, tarsi suformuojanti nišą, į kurią įkomponuota lova. Vietoj įprasto galvūgalio ant sienos pakabinta paminkštinta plokštė, aptraukta dekoratyviu, gėlėmis papuoštu ir prie šilto interjero stiliaus derančiu audiniu. Galvūgalį pagamino pati šeimininkė.
 
Mano Namai
2011 birželis, Nr.6 (203)
Provansiško kiemo eskizai
Lietuvos rytas
2011 gegužės 16, Nr.19 (121)
Filologės talentas kurti interjerus įvertintas ne tik Lietuvoje
Interjeras.lt Pataria
2011 kovas, Nr.7 (26)
Nuo vaikiškų "remontų" iki tarptautinio pripažinimo
Mano Namai
2011 kovas, Nr.3 (200)
Jaukaus dekoro idėją išryškina lenktos linijos
Mano Namai
2010 spalis, Nr.10 (195)
Didelės mažo buto pertvarkos
Идеи Вашего Дома
2010 сентябрь, №9 (143)
Яблоня под окном...
Mano Namai
2010 rugsėjis, Nr.9 (194)
Didelis ar mažas – patogus ir estetiškas vaikų kambarys
Interjeras.lt Pataria
2010 rugsėjis, Nr.4 (23)
Gimęs Architektų gatvėje...
Mano Namai
2009 spalis, Nr.10 (183)
Darbe kaip namie: architektų idėjos
Mano Namai
2009 birželis, Nr.6 (179)
Levandų kvapo eklektika
Naujas namas
2009 birželis, Nr.4 (73)
Pajūrio dvelksmas didmiestyje
Идеи Вашего Дома
2009 февраль, №2 (125)
Комфорт в миниатюре
NAMAI
2008 rugpjūčio 25
Mažame bute muzikantui ankšta nebūna
Interjeras.lt Pataria
2008 gegužė, Nr.5 (8)
Dangoraižyje atskleistas miesto žavesys
Interjeras.lt Pataria
2008 kovas, Nr.3 (6)
Džiazuojantis interjeras ankštame Vilniaus senamiesčio bute
Идеи Вашего Дома
2008 май, №5 (117)
Здесь играют джаз
Mano Namai
2008 vasaris, Nr.2 (163)
Kitas palėpės gyvenimas
Mano Namai
2008 sausis, Nr.1 (162)
3 miegamieji: skirtingi ir stilingi
Statyk!
2007 spalis, Nr.10 (48)
Trimatis projektavimas padeda išvengti klaidų
Mano Namai
2007 spalis, Nr.10 (159)
Interjere – miesto žiburiai
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Antresolė – pusė antro aukšto
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Pianinas, kontrabosas ir septyniolika bažnyčių
Archyvas:   « 2016–2012   |   2011–2007 »