INTERJERAI PASLAUGOS PUBLIKACIJOS APDOVANOJIMAI PROJEKTAI MENAI DRAUGAI KONTAKTAI  DGD SHOP 
Mano Namai | Populiariausias žurnalas apie namus
2009 spalis, Nr.10 (183)

Darbe kaip namie: architektų idėjos

Tekstas: Kristina Pečiukonienė
Foto: Augis Narmontas
 
Architektų biuras – ne tik darbo vieta, bet tam tikra prasme ir vizitinė kortelė. Čia užsukęs klientas jau iš interjero susidaro pirmąjį įspūdį apie architekto darbą – braižą, stilių, naudojamas medžiagas, funkcionalius sprendimus. Todėl daugelis architektų ar interjero dizainerių savo darbo vietos aplinkai skiria itin didelį dėmesį. Siūlome ir jums pasidairyti po tris architektų biurus ir paieškoti idėjų ne tik darbo vietai įrengti.
 
Kartais interjero idėja gimsta iš menkiausios smulkmenos. Vilniuje, Užupyje, įrengtos studijos Dalius & Greta Design, kurioje dirba architektas Dalius Regelskis ir dekoratorė Greta Motiejūnienė, interjeras ne atsitiktinai dekoruotas oranžiniais akcentais. Ši spalva buvo derinama prie jų sukurto interjero fragmento nuotraukos, kurioje vyrauja oranžinė spalva.
 
Studijos "Dalius & Greta Design" šeimininkai – architektas Dalius Regelskis ir interjero dekoratorė Greta Motiejūnienė www.dgd.lt Vos 15 m² ploto kambarėlyje įsikūrusioje studijoje įrengtos trys patogios darbo vietos, suprojektuotos prie vientiso plataus darbastalio palei sieną. Prie kitos sienos suformuota poilsio ir klientų priėmimo zona, kurioje įkomponuota minkšta patogi sofa ir žemas staliukas. Tarp langų pastatytoje lakoniško stiliaus komodoje paslėpta mažytė virtuvėlė ir nedidelis baras. Stilistinį interjero vientisumą padeda išsaugoti baldai – visi jie pirkti IKEA parduotuvėje. Dalius ir Greta specialiai rinkosi šviesius, neužgožiančius erdvės, paprasto dizaino, tačiau funkcionalius baldus ir aksesuarus.
 
Prie vientiso stalviršio suprojektuotas tris darbo vietas vieną nuo kitos skiria dėžės, kuriose galima laikyti dokumentų dėklus. Dalius ir Greta atsisakė stalčių blokų – jie užima daugiau vietos ir yra ne tokie praktiški: dėklus galima išimti ir pasidėjus ant stalo susirasti reikiamus popierius.

Siauros ir aukštos dėžės, kuriose sudėti dokumentų dėklai, taip pat atstoja ir stalo kojas. Šią idėją galima pritaikyti vaikų kambaryje, įrengiant darbo vietas keliems mokyklinio amžiaus vaikams.
Baltą sieną virš tokios pat spalvos lengvo dizaino sofos puošia didelė įrėminta fotografo Sauliaus Serapino nuotrauka, kurioje pavaizduotas Daliaus ir Gretos sukurto interjero fragmentas.

Kaip tikina "Dalius & Greta Design" šeimininkai, šios nuotraukos spalva lėmė studijos interjero koloritą: baltame fone itin išryškėja oranžiniai akcentai – užuolaidos, pagalvėlės, darbo kėdės ir smulkesni aksesuarai.
Net ir nedidelė drabužių spinta šiame kambaryje atrodytų masyvi, todėl studijos šeimininkai įsigijo funkcionalesnį baldą – drabužių kabyklą. Ją tarsi paslepia priešais sumontuota plokštė, ant kurios pakabintas veidrodis. Prie kabyklos priderinta ir stilinga kėdutė – ant jos patogu prisėsti ar pasidėti rankinę.
Virš darbo vietų nėra uždarų spintelių, kurios užgožtų erdvę – čia pakabinta viena ilga lentyna. Ant jos specialiose dėžutėse galima laikyti įvairias darbui reikalingas smulkmenas ir išsaugoti interjero vientisumą. Dėmesio neblaško spalvingi darbo vietos reikmenys, aplankai ir mažmožiai. Knygoms ir didesniems aplankams sudėti Dalius ir Greta turi talpų medinį stelažą atviromis lentynomis.

Viršutiniame komodos skyriuje su į apačią atsidarančiomis durelėmis įrengta mažytė virtuvėlė su baru, kur telpa indai, įrankiai, buteliai su gėrimais, net ant specialių laikiklių pakabintos taurės. Į apačią atidarytos durelės tampa patogiu staleliu, prie kurio patogu išgerti puodelį arbatos su sausainiais.
Mano Namai
2011 birželis, Nr.6 (203)
Provansiško kiemo eskizai
Lietuvos rytas
2011 gegužės 16, Nr.19 (121)
Filologės talentas kurti interjerus įvertintas ne tik Lietuvoje
Interjeras.lt Pataria
2011 kovas, Nr.7 (26)
Nuo vaikiškų "remontų" iki tarptautinio pripažinimo
Mano Namai
2011 kovas, Nr.3 (200)
Jaukaus dekoro idėją išryškina lenktos linijos
Mano Namai
2010 spalis, Nr.10 (195)
Didelės mažo buto pertvarkos
Идеи Вашего Дома
2010 сентябрь, №9 (143)
Яблоня под окном...
Mano Namai
2010 rugsėjis, Nr.9 (194)
Didelis ar mažas – patogus ir estetiškas vaikų kambarys
Interjeras.lt Pataria
2010 rugsėjis, Nr.4 (23)
Gimęs Architektų gatvėje...
Mano Namai
2009 spalis, Nr.10 (183)
Darbe kaip namie: architektų idėjos
Mano Namai
2009 birželis, Nr.6 (179)
Levandų kvapo eklektika
Naujas namas
2009 birželis, Nr.4 (73)
Pajūrio dvelksmas didmiestyje
Идеи Вашего Дома
2009 февраль, №2 (125)
Комфорт в миниатюре
NAMAI
2008 rugpjūčio 25
Mažame bute muzikantui ankšta nebūna
Interjeras.lt Pataria
2008 gegužė, Nr.5 (8)
Dangoraižyje atskleistas miesto žavesys
Interjeras.lt Pataria
2008 kovas, Nr.3 (6)
Džiazuojantis interjeras ankštame Vilniaus senamiesčio bute
Идеи Вашего Дома
2008 май, №5 (117)
Здесь играют джаз
Mano Namai
2008 vasaris, Nr.2 (163)
Kitas palėpės gyvenimas
Mano Namai
2008 sausis, Nr.1 (162)
3 miegamieji: skirtingi ir stilingi
Statyk!
2007 spalis, Nr.10 (48)
Trimatis projektavimas padeda išvengti klaidų
Mano Namai
2007 spalis, Nr.10 (159)
Interjere – miesto žiburiai
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Antresolė – pusė antro aukšto
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Pianinas, kontrabosas ir septyniolika bažnyčių
Archyvas:   « 2016–2012   |   2011–2007 »