INTERJERAI PASLAUGOS PUBLIKACIJOS APDOVANOJIMAI PROJEKTAI MENAI DRAUGAI KONTAKTAI  DGD SHOP 
Mano Namai | Populiariausias žurnalas apie namus
2009 birželis, Nr.6 (179)

Levandų kvapo eklektika

Tekstas: Kristina Pečiukonienė
Foto: Greta Motiejūnienė
 
"Neįsivaizduoju, kad gausi šeima galėtų jaukiai gyventi minimalistinio interjero būste", – sako dekoratorė Greta Motiejūnienė, su gausia šeima įsikūrusi erdviame name, sostinės pakraštyje esančiame pušyne. Savo sukurtą interjero stilių ji vadina paprastai – tai yra tiesiog šeimos namai su trupučiu klasikos, Provanso, rytietiškos dvasios, moderno ir levandų aromato...
 
Gretos projektuotas namo eksterjeras – paprastas ir lakoniškas, derantis prie namą supančio natūralaus pušyno.
Dekoratorės Gretos Motiejūnienės šeima vos prieš keletą metų įsikūrė pačių suprojektuotame ir įrengtame dviejų aukštų name gražioje sostinės vietoje – priemiesčio pušyne. Kaip pasakojo projekto autorė, šeimininkai norėjo išsaugoti aukštus medžius, kurie sklype sukuria natūralios aplinkos įspūdį, todėl prie jų teko derinti net namo projektą.

Planuodama erdves Greta stengėsi, kad dviejų aukštų 135 m² ploto namas atitiktų šeimos poreikius, būtų patogus ir jaukus, todėl interjero įrengimo bei dekoravimo darbų ėmėsi pati. Kaip ji prisimena, statybos darbus teko paspartinti, nes į pasaulį jau beldėsi antroji Motiejūnų šeimos atžala, todėl namas ir interjeras buvo baigtas per rekordiškai trumpą laiką – vos keturis mėnesius. Tačiau Greta tikina, kad rezultatu patenkinta iki šiol ir tik nedaugelį smulkmenų norėtų pakeisti...
 
Svetainei rytietišką prieskonį suteikia indiškų baldų komplektas – du krėslai ir žemas staliukas.
Pirmame namo aukšte Greta suprojektavo darbo kambarį, nedidelį vonios kambarį su dušo kabina, o didelėje atviroje erdvėje įrengė svetainės, valgomojo ir virtuvės zonas. Dėl parinktų romantiško stiliaus baltos spalvos baldų erdvi virtuvė atrodo ypač šviesi ir jauki.

Nuo svetainės zonos ją vizualiai atskiria "sala" su originalia nuo lubų nuleista plokšte, kurioje sumontuoti šviestuvai. Nėriniais papuošta plokštė taip pat ir funkcionali – ant jos galima sudėti įvairius virtuvės reikmenis. Tokį virtuvės interjero akcentą, kaip ir daugelį dekoratyvių namų aksesuarų, Greta sugalvojo ir pagamino pati. Jos mintis buvo ir šios erdvės dekoro tema – levandos.

Idėja gimė mėginant dekoruoti apsauginį sienos stiklą prie viryklės: kad stiklu uždengta plokštuma neatrodytų tuščia ir nuobodi, dekoratorė sumanė už jos įkomponuoti natūralių džiovintų levandų. Prie jų priderino paveiksliukus su levandomis, šių gėlių motyvų galima pamatyti ir ant indų... Greta neslepia, kad statydama ir įrengdama namą šeima turėjo gana ribotus finansinius išteklius, tačiau, anot jos, tai tik paskatino ieškoti nebrangių, bet originalių dekoro sprendimų, suteikiančių namams išskirtinio savitumo ir jaukumo.
 
Svetainėje dekoratorė įkomponavo atskirą poilsio kampelį – ant minkštų fotelių, pastatytų prie stilingo apskrito staliuko, patogu prisėsti paskaityti ar išgerti arbatos.
Tarp virtuvės ir svetainės zonų, palei langą, Greta įkomponavo apvalų senovinį medžio masyvo valgomojo stalą, prie kurio pritaikė senovinio stiliaus kėdes. Šeimininkė pasakojo, kad prie šio stalo šalia vešlių augalų patogiai susėda visa gausi šeima. Atsižvelgdama į tai, kad po namus bėgioja trys mažyliai, Greta rinkosi ir svetainės baldus.

Itin patogi plati sofa, ant kurios jaukiai įsitaisiusi visa šeima gali žiūrėti televiziją ar mėgautis židinio liepsna. Šalia jos dekoratorė įrengė ir atskirą poilsio kampelį su dviem patogiais foteliais ir stilingu staliuku, o rytietiško prieskonio šiai erdvei suteikia įmantrūs indiški krėslai su žemu staleliu.
 
Projektuodama interjerą Greta stengėsi derinti jį prie aplinkos – aukštų pušų ir natūralios gamtos. Taigi interjere taip pat vyrauja natūralios medžiagos: svetainės sienų plokštumos išmuštos natūralaus pluošto danga, daugelis baldų pagaminta iš medžio masyvo, kaip dekoras pasirinkti natūralūs audiniai – linas ar medvilnė, daugybė kambarinių augalų. Šį įspūdį pabrėžia ir masyvios medinės perdangų sijos, kurias šeimininkai paliko atidengtas: norėjo išsaugoti didesnį patalpos aukštį pirmame aukšte. Natūrali medžio faktūra harmoningai įsilieja į interjerą ir jį papildo, sustiprina čia vyraujančią natūralumo ir artumo gamtai idėją, dėl kurios namai atrodo jaukesni ir gyvesni.
 
Miegamajam jaukumo ir intymumo suteikia išpuoselėti kambariniai augalai, pagyvinantys viso kambario interjerą.
Didžiąją antro aukšto dalį užima šeimininkų apartamentai. Taip pat čia įrengtas vaikų kambarys su nedideliu vonios kambariu, o koridoriuje prie laiptų – šviesi biblioteka. Šeimininkai seniai buvo sumanę naujame name įsirengti erdvų miegamąjį, o ne mažą tamsų kambarėlį, kuriame vos tilptų dvigulė lova, todėl čia suprojektuotas didelis miegamasis su drabužine, atskiru vonios kambariu ir balkonu. Šis kambarys išsiskiria prancūziško stiliaus elementais ir ypatingu romantikos įspūdžiu, kuris apima vos žvilgtelėjus. Kambario plotas vizualiai tarsi padalytas į dvi zonas.
 
Poilsio kampelio zoną vizualiai apibrėžia klasikinių ornamentų kvadrato formos kilimas, ant kurio pastatyti du krėslai ir staliukas, skirti arbatos gėrimo ritualui.
1 aukštas 2 aukštas
Didžiosios kambario dalies akcentas – plati dvigulė lova su grakščiu ornamentuotu baltai dažytu metaliniu rėmu. Prie jos priderinti ir mažesni baldai bei aksesuarai – naktiniai staliukai, šviestuvai virš lovos. Romantišką prancūziško stiliaus įspūdį dar labiau pabrėžia prie sienos, šalia lango, įkomponuota baltai dažyta ketaus krosnelė, sukurianti jaukumo ir šilumos aurą.

Nedidelėje kambario nišoje, greta balkono durų, Greta įrengė poilsio kampelį. Dekoratorė pasakojo mėgstanti kiekvienoje namų erdvėje sukurti jaukią oazę, kuri tarsi nepriklausytų nuo likusio interjero, būtų lyg atskiras ir savarankiškas namų elementas – kaip ir romantiška poilsio vieta miegamajame, kurioje vakarais, sumigdę mažylius, šeimininkai jau įprato dviese susėsti prie arbatos puodelio ir ramiai pasikalbėti. Dėl to prie patogių stilingų fotelių pastatytoje ažūrinėje metalinėje lentynėlėje galima rasti visko, ko reikia vakariniam arbatos ritualui. Šiuos aksesuarus Greta taip pat pritaikė prie interjero – baltos spalvos elegantiški Provanso stiliaus puodeliai, lėkštutės, arbatinukai ir dekoratyvios detalės pabrėžia miegamojo romantišką, intymią nuotaiką.
 
Nedideliame pirmo aukšto vonios kambaryje, suprojektuotame šalia laiptų, vyrauja visam interjerui būdinga eklektika su rytietiškais akcentais.
Erdvus šeimininkų vonios kambarys, į kurį galima patekti tiesiai iš miegamojo, atrodo itin šviesus. Tokį įspūdį sukelia ne tik dideli langai, bet, kaip ir miegamajame virš lovos, sumontuoti stoglangiai, pro kuriuos mėgaujantis vonia galima stebėti dangaus skliautą.

Beje, Greta užsiminė, kad net ir turėdami ribotus finansinius išteklius ir norėdami namus įrengti kuo mažesnėmis sąnaudomis, šeimininkai kiekvienoje namų erdvėje stengėsi pritaikyti bent po vieną komfortišką, tegu ir brangesnį, akcentą.

Šioje patalpoje dėmesį iš karto patraukia prabangi, apskritimo formos masažinė vonia, įkomponuota erdvės centre. Kiti aksesuarai būdingi eklektiškam šio interjero stiliui: sendinti natūralaus medžio baldai, derinami su modernaus dizaino santechnika, pintos faktūros, lininė tekstilė, daugybė jaukių dekoratyvių detalių ir žaliuojantys kambariniai augalai.
 
Geros idėjos iš Gretos Motiejūnienės interjero
 
Levandų tema
Apsauginė stiklu uždengta siena prie viryklės dekoruota natūraliomis džiovintomis levandomis – tai įkvėpė visoje virtuvėje sukurti levandų tematiką.
Pakabinama plokštė–šviestuvas
Virš virtuvės "salos" nuo lubų nuleista plokštė, kurioje sumontuoti šviestuvai, – pačios Gretos sukurtas ir pagamintas elementas. Panaudoti keturi ją laikantys užuolaidų karnizai, kraštelis papuoštas dekoratyviais nėriniais, suteikiančiais romantikos.
Paveikslo rėmas – lentynėlei
Spintelę Greta sumontavo jos priekinei daliai panaudojusi paveikslo rėmą ir visą konstrukciją nudažiusi poliuretano dažais, pro kuriuos matyti medžio faktūra.
 
 
Sendintas lagaminas
Vietoj spintelių daiktams sudėti Greta pritaikė keletą lagaminų. Prie senovinio ji priderino ir naują, tik jį pasendino nudažiusi poliuretano dažais.
Medinė konsolė – praustuvams
Du modernaus dizaino praustuvus vonios kambaryje dekoratorė įkomponavo ant sendintos medinės konsolės, stalviršyje padariusi skyles vamzdžiams.
Mano Namai
2011 birželis, Nr.6 (203)
Provansiško kiemo eskizai
Lietuvos rytas
2011 gegužės 16, Nr.19 (121)
Filologės talentas kurti interjerus įvertintas ne tik Lietuvoje
Interjeras.lt Pataria
2011 kovas, Nr.7 (26)
Nuo vaikiškų "remontų" iki tarptautinio pripažinimo
Mano Namai
2011 kovas, Nr.3 (200)
Jaukaus dekoro idėją išryškina lenktos linijos
Mano Namai
2010 spalis, Nr.10 (195)
Didelės mažo buto pertvarkos
Идеи Вашего Дома
2010 сентябрь, №9 (143)
Яблоня под окном...
Mano Namai
2010 rugsėjis, Nr.9 (194)
Didelis ar mažas – patogus ir estetiškas vaikų kambarys
Interjeras.lt Pataria
2010 rugsėjis, Nr.4 (23)
Gimęs Architektų gatvėje...
Mano Namai
2009 spalis, Nr.10 (183)
Darbe kaip namie: architektų idėjos
Mano Namai
2009 birželis, Nr.6 (179)
Levandų kvapo eklektika
Naujas namas
2009 birželis, Nr.4 (73)
Pajūrio dvelksmas didmiestyje
Идеи Вашего Дома
2009 февраль, №2 (125)
Комфорт в миниатюре
NAMAI
2008 rugpjūčio 25
Mažame bute muzikantui ankšta nebūna
Interjeras.lt Pataria
2008 gegužė, Nr.5 (8)
Dangoraižyje atskleistas miesto žavesys
Interjeras.lt Pataria
2008 kovas, Nr.3 (6)
Džiazuojantis interjeras ankštame Vilniaus senamiesčio bute
Идеи Вашего Дома
2008 май, №5 (117)
Здесь играют джаз
Mano Namai
2008 vasaris, Nr.2 (163)
Kitas palėpės gyvenimas
Mano Namai
2008 sausis, Nr.1 (162)
3 miegamieji: skirtingi ir stilingi
Statyk!
2007 spalis, Nr.10 (48)
Trimatis projektavimas padeda išvengti klaidų
Mano Namai
2007 spalis, Nr.10 (159)
Interjere – miesto žiburiai
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Antresolė – pusė antro aukšto
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Pianinas, kontrabosas ir septyniolika bažnyčių
Archyvas:   « 2016–2012   |   2011–2007 »