INTERJERAI PASLAUGOS PUBLIKACIJOS APDOVANOJIMAI PROJEKTAI MENAI DRAUGAI KONTAKTAI  DGD SHOP 
Mano Namai | Populiariausias žurnalas apie namus
2008 vasaris, Nr.2 (163)

Kitas palėpės gyvenimas

Tekstas: Kristina Pečiukonienė
Foto: Kęstutis Kurienius
 
Originalumo siekiantys vilniečiai per keletą pastarųjų metų bent jau pusę apleistų sostinės palėpių prikėlė naujam gyvenimui. Viena tokių yra Gretos Motiejūnienės projektuota palėpė Vilniaus senamiestyje: čia buvo pakeista viskas – nuo stogo iki interjero.
 
Nors Greta jau kurį laiką nebegyvena šioje palėpėje, čia beveik viskas liko taip pat, kaip ji buvo sumaniusi. Naujieji šio būsto šeimininkai papuošė erdvę įvairiomis dekoratyviomis smulkmenomis, sukuriančiomis tam tikrą aurą: štai ant sienos išskleista japoniška vėduoklė paryškina gana aiškų rytietišką interjero prieskonį.
Svetainei jaukumo suteikia elegantiška, dekoratyviais ornamentais puošta ketaus krosnelė, įkomponuota priešais svetainės poilsio zoną ant keraminėmis plytelėmis iškloto grindų fragmento.
Gulint lovoje galima stebėti dangų ir žvaigždes, kurios matyti per veidrodyje atsispindinčius langus. Galinę miegamojo sieną, prie kurios įkomponuota vonia bei praustuvė, dizainerė išklijavo eksterjerui skirtomis dekoratyviomis silikatinėmis plytomis ir nudažė jas terakotos atspalviu.
Kai prieš keletą metų dizainerė Greta Motiejūnienė įsigijo maždaug 90 m² palėpę viename sostinės senamiesčio name, jos nė iš tolo nebuvo galima lyginti su tuo, ką matome dabar. Greta pasakojo, kad tuomet tai buvo tik vientisa trikampė tamsi pastogės erdvė, kurioje nebuvo tik langų, tiesa, šiek tiek šviesos į vidų pateko pro stogo plyšius. Tačiau dizainerei ši apleista erdvė iš pat pradžių pasirodė patraukli: jai patiko ne tik nestandartinės pastogės formos, bet ir galimybė čia įrengti antrąjį aukštą. Po rekonstrukcijos, sutvarkius stogą, sutvirtinus perdangas, įstačius stoglangius, Gretai pavyko palėpėje sukurti jaukią dviejų aukštų gyvenamąją erdvę – pirmajame aukšte ji įkomponavo svetainę su atvira virtuve bei nedidelį vonios kambarį, o antrajame atsirado miegamasis su atvira, į grindis įleista vonia bei nedidelis darbo kampelis.

Pirmajame palėpės aukšte ties keturiais per visą nuolaidžią sieną sumontuotais stoglangiais sukoncentruota svetainės poilsio zona, kurioje pusračiu sustatyti žemi, ryškūs rytietiškos stilistikos minkštieji baldai su žemu kvadratiniu staliuku, suteikiantys visai erdvei vos juntamą egzotišką prieskonį. Šios zonos ribas vizualiai riboja ne tik langai, bet ir vertikali medinė atraminė sija: už jos, ties kitu stoglangiu, architektė įrengė valgomąjį, taip pat čia įkomponuoti grakštūs sraigtiniai laiptai, vedantys į antrąjį aukštą. Kitoje šios patalpos pusėje palikta vieta virtuvei, kuri sumontuota jaukioje nišoje, atsiradusioje suformavus nedidelę atskirą patalpą pirmojo aukšto vonios kambariui.

Greta Motiejūnienė pasakojo, kad kurdama šios palėpės interjerą siekė originalumo bei išskirtinumo – tokios stilistikos reikalauja nestandartinė erdvė su stogo nuolydžiu ir dideliais stoglangiais. Todėl ji nutarė užuot ieškojusi, kur įsigyti tinkamus baldus, juos suprojektuoti pati: Greta ne tik pati sukūrė minkštųjų svetainės baldų dizainą, bet, vyro padedama, juos ir sukonstravo. Iš šviesaus medžio vyras sukalė korpusą, porolono čiužinukams Greta pasiuvo užvalkalus, išsirinkusi derantį prie interjero dryžuotą audinį, ir prie jo priderino cilindrines bei keturkampes pagalvėles. Šie baldai ne tik išskirtinio dizaino, bet ir funkcionalūs: prie kušetės pristūmus abu kvadratinius pufus, galima suformuoti gana patogią dvigulę lovą.

Dizainerei pavyko gana sėkmingai suprojektuoti laiptų poziciją pirmojo aukšto erdvėje – jie įkomponuoti priešais įėjimo duris ir vizualiai tarsi suformuoja prieškambario zoną. Itin į akis krenta grakšti ir lengva sraigtinių laiptų konstrukcija, puikiai deranti šios palėpės interjere. Greta prisiminė, jog juos konstruojant teko pasitelkti kūrybiškumą: lenktiems metaliniams laiptų turėklams buvo sunku pagaminti medinį paviršių, tačiau norėdama suteikti jiems jaukumo, ji šią dalį apvyniojo natūralaus pluošto virve.

Savotiškas palėpės balkonas įrengtas palei aukštąją, kone 6 m siekiančią sieną. Čia dizainerė suprojektavo tris funkcines zonas: miegamąjį, vonią bei nedidelį darbo kampelį. Greta pasakojo seniai norėjusi sukurti interjerą, kuriame vonia būtų toje pačioje erdvėje kaip miegamasis, todėl nutarė šį sumanymą įgyvendinti šioje palėpėje. Tiesa, dėl šios idėjos teko kloti tvirtas metalines sijas, kurios išlaikytų sunkią, pilną vandens vonią. Antrojo aukšto galinėje dalyje buvo suformuotas įdubimas, į kurį ir įleistas vonios dubuo. Pirmojo aukšto lubose dėl to susiformavo iškyšulys, kurį architektė sumaniai pritaikė virtuvei įkomponuoti. Šalia vonios, ties galinėje sienoje esančiu nedideliu langu, Greta sumontavo praustuvę, o prie jos pakabino didžiulį veidrodį, kuris vizualiai šiek tiek paplatina erdvę.
 
Kurdama interjerus Greta mėgsta derinti nauja ir sena. Didžiulis senovinis veidrodis, kurį dizainerė paveldėjo iš savo močiutės, ilgai keliavo iš vieno būsto į kitą, kol galų gale Greta rado jam tinkamiausią vietą šioje palėpėje.
Atvirame balkonėlyje antrajame aukšte Greta įrengė funkcionalų darbo kampelį. Stalą ji pagamino iš senovinės "Singer" siuvamosios mašinos, pritaikiusi jai naują stalviršį. Darbo kampeliui jaukumo suteikia ant medinių sijų išdėliotos dekoratyvios smulkmenos ir kambariniai augalai.
Mano Namai
2011 birželis, Nr.6 (203)
Provansiško kiemo eskizai
Lietuvos rytas
2011 gegužės 16, Nr.19 (121)
Filologės talentas kurti interjerus įvertintas ne tik Lietuvoje
Interjeras.lt Pataria
2011 kovas, Nr.7 (26)
Nuo vaikiškų "remontų" iki tarptautinio pripažinimo
Mano Namai
2011 kovas, Nr.3 (200)
Jaukaus dekoro idėją išryškina lenktos linijos
Mano Namai
2010 spalis, Nr.10 (195)
Didelės mažo buto pertvarkos
Идеи Вашего Дома
2010 сентябрь, №9 (143)
Яблоня под окном...
Mano Namai
2010 rugsėjis, Nr.9 (194)
Didelis ar mažas – patogus ir estetiškas vaikų kambarys
Interjeras.lt Pataria
2010 rugsėjis, Nr.4 (23)
Gimęs Architektų gatvėje...
Mano Namai
2009 spalis, Nr.10 (183)
Darbe kaip namie: architektų idėjos
Mano Namai
2009 birželis, Nr.6 (179)
Levandų kvapo eklektika
Naujas namas
2009 birželis, Nr.4 (73)
Pajūrio dvelksmas didmiestyje
Идеи Вашего Дома
2009 февраль, №2 (125)
Комфорт в миниатюре
NAMAI
2008 rugpjūčio 25
Mažame bute muzikantui ankšta nebūna
Interjeras.lt Pataria
2008 gegužė, Nr.5 (8)
Dangoraižyje atskleistas miesto žavesys
Interjeras.lt Pataria
2008 kovas, Nr.3 (6)
Džiazuojantis interjeras ankštame Vilniaus senamiesčio bute
Идеи Вашего Дома
2008 май, №5 (117)
Здесь играют джаз
Mano Namai
2008 vasaris, Nr.2 (163)
Kitas palėpės gyvenimas
Mano Namai
2008 sausis, Nr.1 (162)
3 miegamieji: skirtingi ir stilingi
Statyk!
2007 spalis, Nr.10 (48)
Trimatis projektavimas padeda išvengti klaidų
Mano Namai
2007 spalis, Nr.10 (159)
Interjere – miesto žiburiai
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Antresolė – pusė antro aukšto
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Pianinas, kontrabosas ir septyniolika bažnyčių
Archyvas:   « 2016–2012   |   2011–2007 »