INTERJERAI PASLAUGOS PUBLIKACIJOS APDOVANOJIMAI PROJEKTAI MENAI DRAUGAI KONTAKTAI  DGD SHOP 
Mano Namai | Populiariausias žurnalas apie namus
2007 spalis, Nr.10 (159)

Interjere – miesto žiburiai

Tekstas: Kristina Pečiukonienė
Foto: Saulius Serapinas
 
Prabangų 100 m² butą, įrengtą dvidešimtajame "Europos" dangoraižio aukšte sostinėje, architektas Dalius Regelskis kartu su dizainere Greta Motiejūniene projektavo atsižvelgdami į specifinę jo paskirtį: čia šeimininkas verslininkas įsikuria tik atvykęs į Vilnių, rengia susitikimus su verslo partneriais ar vakarėlius su draugais.
 
Panorama
 
Pro didžiulius per visą butą besitęsiančius vitrininius langus atsiveria nepakartojama panorama į Vilniaus senamiestį, todėl architektas nutarė šį vaizdą panaudoti kaip įspūdingą interjero akcentą. Svetainėje priešais langus buvo suprojektuota pusapvalė "apžvalgos aikštelė", kurioje puikuojasi du prabangūs, stilingi foteliai bei itin funkcionalus staliukas–baras.

Nesunku pastebėti, kad apskritimo forma šiame bute nuolat kartojama įvairiuose elementuose tarsi jungiamasis interjero akcentas – svetainės minkštas baldų komplektas sudėliotas pusračiu aplink apvalų staliuką, pastatytą ant apskrito kilimo, valgomasis įkomponuotas ant grindų išdėliotame apskritime, net erdvės čia suformuotos pagal apskritimo linijas. Tad ir "apžvalgos aikštelei" Dalius pritaikė šią geometrinę formą.
 
Norėdamas dar labiau akcentuoti vaizdą pro langą, ypač naktinį, architektas sumanė lubų plokštumoje, savo forma pakartojančioje apžvalgos aikštelės apskritimą, atkurti dalį dangaus – tą dalį, kurioje yra žvaigždynas, žymintis šeimininko zodijako ženklą. Nukopijavęs žvaigždynų atlasą, žvaigždes architektas perkėlė ant lubų plokštumos, išdėliodamas jas tiksliai taip, kaip ir atlase. Bet kas, mokantis skaityti iš žvaigždžių, čia įžiūrės Svarstyklių, Avino ir dar keletą žvaigždynų. Žvaigždes atstojančių lempučių šviesos intensyvumas reguliuojamas jungikliu, todėl vakarais svetainėje galima sukurti itin romantišką atmosferą su kambaryje šviečiančiais žvaigždynais ir spalvingais miesto žiburiais tolumoje už lango.
 
Paryžiaus kampelis
 
Nedidelį valgomąjį architektas įkurdino tarp svetainės poilsio zonos ir nedidelės, nekrentančios į akis palei galinę buto sieną suprojektuotos virtuvės. Šios zonos ribas taip pat žymi interjere nuolat pasikartojanti apskritimo forma: grindyse ji išdėliota iš mozaikinių akmens masės plytelių, o lubose atrodo tarsi įrėžta ar įspausta į plokštumą. Valgomajam architektas ir dizainerė norėjo suteikti romantišką ir nerūpestingą prancūziško stiliaus kavinės įspūdį, todėl buvo pasirinkti rankų darbo kaltinio metalo baldai, nedidelis apvalus metalinis staliukas, o mozaikinės akmens masės plytelės asocijuojasi su akmeniniu senamiesčio grindiniu.

Pusapvalė siena, prie kurios įkomponuota valgomojo zona, nudažyta sodriu tamsiai vyšninės spalvos tonu, kurį architektas su dizainere pasirinko norėdami pagyvinti ir spalviškai paįvairinti pastelinių spalvų interjerą.
 
Erdvės
 
Buto planas prieš rekonstrukciją
Buto planas po rekonstrukcijos
Projektuodamas šį interjerą, architektas pirmiausia turėjo iš naujo perskirstyti erdves. Šiose dviejose išklotinėsi puikiai matyti, kaip pasikeitė buto planas. Anot D.Regelskio, pirminiame projekte erdvės buvo suskirstytos ne tik nepatogiai, bet tiesiog nelogiškai: nors per visą ilgąją buto sieną tęsiasi vitrininiai langai, kambarius skiriančios sienos juos gerokai sumažino. Be to, ir kambariai pirminiame projekte buvo maži, ilgi ir siauri, tad architektui teko nemažai pasukti galvą, kol buvo sukurta nauja – gerokai patogesnė erdvių išklotinė. Logiška, kad atraminiu interjero elementu Dalius pasirinko langus – svarbiausia jo užduotis buvo taip išdėlioti erdves, kad būtų galima kuo efektyviau išnaudoti vaizdą pro langą.

Taip gimė mintis įrengti savotišką "apžvalgos aikštelę" ir, sumažinus šeimininko bei jo dukters miegamuosius, padidinti svetainę. Šiuos kambarius skiria šiek tiek lenktos sienos, bendrame plane suformuojančios pusę apskritimo. Ties langais šios sienos sukonstruotos iš skaidraus lenkto stiklo, kad apžvalgos ratas pro langą prasiplėstų iki 180 laipsnių. Kad pro stiklines sienos dalis ties langais nebūtų matyti kitų kambarių, dizainerė čia įkomponavo didžiules žaliuojančias palmes, suteikiančias interjerui gyvybingumo.
 
D.Regelskis pasakojo, kad šeimininkas pageidavo, jog vonia būtų itin erdvi ir patogi, su visais komforto elementais – prabangia sūkurine vonia, dviem praustuvais, visa reikalinga santechnikos įranga, įskaitant ir bidė. Tačiau projektuodamas erdves architektas susidūrė su problema – didžiulis vonios kambarys liko be langų.

Norėdamas čia įleisti natūralios dienos šviesos ir išvengti aklinų sienų, kurios apsunkintų ir taip nedidelį miegamąjį, sienoje, skiriančioje šiuos du kambarius, įkomponavo stiklinį apskritimą, taip pat pritaikė stiklines duris – matinė jų dalis nuo pašalinių akių slepia tik unitazą ir bidė.
 
Miegamasis
 
Pertvarkius buto erdves ir padidinus svetainės plotą, miegamajam liko palyginti labai mažai ploto, be to, jo forma tapo nestandartinė ir gana problemiška. Tiesa, vizualiai erdvę didina skaidraus stiklo siena vonios kambaryje bei dideli vitrininiai langai. Taigi architektui ir dizainerei neliko nieko kita, kaip tik pagrindinį dėmesį nukreipti į plačią dvigulę lovą – kone vienintelį šio kambario baldą, įkomponuotą pačiame jo viduryje: žvilgsnis iš karto užkliūva už tekstilininkės Laimos Oržekauskienės meno kūrinio – austo rankų darbo pano, kuriame pavaizduotas moters kūno siluetas, sudėliotas iš mažyčių svastikų. Tai kone ryškiausias šio kambario elementas, mat miegamajam architektas su dizainere specialiai parinko subtilų, švelnų pastelinį atspalvį, derintą su tamsiais šokolado spalvos fragmentais.
 
Buduaras
 
Šeimininko pageidavimu D.Regelskis vieną nedidelį kambarį specialiai suprojektavo izoliuotą nuo likusios erdvės – į jį galima patekti iškart nuo laukųjų durų vedančiu koridoriumi, svetainėje susirinkę žmonės to net nepastebėtų. Šis atskiras kambarėlis įrengtas šeimininko dukrai – į akį iš karto krenta itin mergaitiška, tačiau prabangi jo atmosfera. Kurdama buduarą primenančio kambario interjerą, dizainerė Greta atsižvelgė ir į merginos siūlymus: pageidavo švelnios rožinės spalvos interjero.

Nenorėdama labai "nusaldinti", dizainerė rado puikų sprendimą, kaip mergaitės kambaryje išsaugoti visam interjerui būdingą solidumo bei prabangos įspūdį ir taip pat atitikti jaunosios šeimininkės norus. Rožinę spalvą ji sumanė "praskiesti" šiltu šviesiai pilku koloritu, kuris šiek tiek "nuramina" aktyvų rožinį koloritą, suteikia erdvei jaukumo ir rafinuotumo. Tokį įspūdį padeda sustiprinti ir baldai – prabangi lova kaltiniu rankų darbo galvūgaliu, prie jo derančios kėdės, itališki metaliniai šviestuvai.
Mano Namai
2011 birželis, Nr.6 (203)
Provansiško kiemo eskizai
Lietuvos rytas
2011 gegužės 16, Nr.19 (121)
Filologės talentas kurti interjerus įvertintas ne tik Lietuvoje
Interjeras.lt Pataria
2011 kovas, Nr.7 (26)
Nuo vaikiškų "remontų" iki tarptautinio pripažinimo
Mano Namai
2011 kovas, Nr.3 (200)
Jaukaus dekoro idėją išryškina lenktos linijos
Mano Namai
2010 spalis, Nr.10 (195)
Didelės mažo buto pertvarkos
Идеи Вашего Дома
2010 сентябрь, №9 (143)
Яблоня под окном...
Mano Namai
2010 rugsėjis, Nr.9 (194)
Didelis ar mažas – patogus ir estetiškas vaikų kambarys
Interjeras.lt Pataria
2010 rugsėjis, Nr.4 (23)
Gimęs Architektų gatvėje...
Mano Namai
2009 spalis, Nr.10 (183)
Darbe kaip namie: architektų idėjos
Mano Namai
2009 birželis, Nr.6 (179)
Levandų kvapo eklektika
Naujas namas
2009 birželis, Nr.4 (73)
Pajūrio dvelksmas didmiestyje
Идеи Вашего Дома
2009 февраль, №2 (125)
Комфорт в миниатюре
NAMAI
2008 rugpjūčio 25
Mažame bute muzikantui ankšta nebūna
Interjeras.lt Pataria
2008 gegužė, Nr.5 (8)
Dangoraižyje atskleistas miesto žavesys
Interjeras.lt Pataria
2008 kovas, Nr.3 (6)
Džiazuojantis interjeras ankštame Vilniaus senamiesčio bute
Идеи Вашего Дома
2008 май, №5 (117)
Здесь играют джаз
Mano Namai
2008 vasaris, Nr.2 (163)
Kitas palėpės gyvenimas
Mano Namai
2008 sausis, Nr.1 (162)
3 miegamieji: skirtingi ir stilingi
Statyk!
2007 spalis, Nr.10 (48)
Trimatis projektavimas padeda išvengti klaidų
Mano Namai
2007 spalis, Nr.10 (159)
Interjere – miesto žiburiai
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Antresolė – pusė antro aukšto
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Pianinas, kontrabosas ir septyniolika bažnyčių
Archyvas:   « 2016–2012   |   2011–2007 »